ShapeShift Exchange „De-Risking“ poprzez wycofanie

ShapeShift Exchange „De-Risking“ poprzez wycofanie monet Monero i Privacy Coins

ShapeShift, niepubliczna giełda krypto walutowa, usunięta z listy Monero, Zcash i Dash, aby nie narażać się na ryzyko z punktu widzenia przepisów, dyrektor prawna firmy Veronica McGregor powiedziała Decrypt 11 listopada.

Prywatność-łączenie do czystki

W zeszłym tygodniu, natychmiastowa wymiana, bez uprzedzenia, wymazała z listy monet prywatnych na swojej platformie. Chociaż jej założyciel, Erik Vorhees, powiedział, że decyzja została podjęta kilka Bitcoin Up miesięcy wcześniej, dzisiejsze potwierdzenie potwierdza determinację organów regulacyjnych, aby zdławić rozprzestrzenianie się technologii zwiększających prywatność na szynach typu „blockchain“.

W ich ocenie monety chroniące prywatność to droga do prania pieniędzy i uchylania się od płacenia podatków. Organy regulacyjne i organy ścigania w Stanach Zjednoczonych i Europie odcięły się od powszechnego używania popularnych monet, takich jak Monero, w „nielegalnych“ działaniach.
Organy nadzorcze Frowning na temat technologii ochrony prywatności opartych na łańcuchu blokowym

Następnie podwoiły one swoje wysiłki na rzecz ograniczenia wykorzystania. Formułując restrykcyjne przepisy, udało im się złamać bicz, zakazując dostawcom kryptofałszerstw i pośrednikom w handlu tymi monetami tak długo, jak długo działają oni w ramach swoich jurysdykcji.

Już US Internal Revenue Service (IRS) zaoferował dwie firmy kontrakty w wysokości 1,25 mln dolarów do złamania otwartych transakcji Monero. Jak solidne i wiarygodne Monero jest w prawdziwie transakcji zacierania będzie wiadomo, gdy albo Chainalysis lub Integra FEC ujawni swoje narzędzie w maju 2021 roku.

Czy amerykańskie giełdy, takie jak Coinbase, będą stosować ShapeShift?

Nie wiadomo, czy amerykańskie giełdy kryptograficzne, takie jak Coinbase i Binance, będą kontynuowane i usuwane z listy Zcash i Dash. Te prywatne monety są dostępne do handlu na wiodących giełdach, w tym na zbytnio zgodnych Gemini.

Kwestią sporną pozostaje również to, czy ShapeShift również zrywa ich relacje i ujawnia monetę dotyczącą prywatności. Erik Voorhees i giełda w Kolorado zainwestowali w Electric Coin Company, firmę opracowującą monetę poświęconą prywatności, w czerwcu 2016 roku. Inni znaczący inwestorzy w tym czasie to Roger Ver, Digital Currency Group i Barry Silbert.

Jednak Monero, najbardziej skapitalizowany z nich wszystkich, nie jest dostępny do obrotu, ponieważ giełdy wahają się przed notowaniem i zapewniają płynność. Brian Armstrong, dyrektor generalny Coinbase, jest ostrożny w oferowaniu wsparcia dla monety, pomimo jej przyzwoitej rynkowej kapitalizacji.

W lipcu BTCManager poinformował o komentarzu Andreasa Antonopoulosa, że pomimo swojej popularności, Bitcoin może nigdy nie wykorzystać tego samego poziomu prywatności w Monero, co wzbudziłoby ogromne kontrowersje.

Dieser Beitrag wurde am November 2020 veröffentlicht, in Bitcoin. Setze ein Lesezeichen mit dem Permanentlink.